recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-seohost

Recenzja hostingu stron WWW SeoHost 2024. Testy wydajnościowe (bazy danych, procesy php, czas odpowiedzi serwera, sieć, obciążenie) i opinia po korzystaniu z usług przez ponad 2 lata.

Oferta serwerów współdzielonych SeoHost

Firma SeoHost to znana polska marka z ponad 10-letnim doświadczeniem, która jest coraz częściej polecana przez specjalistów SEO jak i developerów. Oprócz superszybkich serwerów współdzielonych firma SeoHost oferuje również Domeny, Hosting SEO, Hosting Reseller, Serwery VPS oraz Serwery Dedykowane. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Poznaniu, a jej serwerownia w Toruniu. Świetna jakość centrum danych z certyfikatem TIER III+ gwarantującą SLA na poziomie 99,95 – 99,98%.

Cechy hostingu SeoHost SSD NVMe:

Transfer bez limitów
Pojemność: od 2 do 500 GB na superszybkich dyskach SSD NVMe
CPU: od 200% do 450% rdzenia procesora
RAM: od 2 GB do 20 GB pamięci
Jednoczesne procesy PHP: od 100 do 500
Skrzynki e-mail i bazy danych bez limitów
recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-oferta
Oferta Seohost

Parametry pakietów Hostingu SeoHost dla poszczególnych usług SSD NVMe:

  • SSD NVMe H1: CPU 200%, RAM 2 GB, Liczba jednoczesnych połączeń 80, Procesy PHP 100, IOPS 30000
  • SSD NVMe H2: CPU 200%, RAM 8 GB, Liczba jednoczesnych połączeń 80, Procesy PHP 100, IOPS 30000
  • SSD NVMe H3: CPU 300%, RAM 15 GB, Liczba jednoczesnych połączeń 300, Procesy PHP 375, IOPS 30000
  • SSD NVMe H4: CPU 350%, RAM 15 GB, Liczba jednoczesnych połączeń 400, Procesy PHP 450, IOPS 35000
  • SSD NVMe H5: CPU 450%, RAM 20 GB, Liczba jednoczesnych połączeń 400, Procesy PHP 500, IOPS 35000
  • SSD NVMe H6: CPU 450%, RAM 20 GB, Liczba jednoczesnych połączeń 400, Procesy PHP 500, IOPS 30000
  • SSD NVMe H7: CPU 450%, RAM 20 GB, Liczba jednoczesnych połączeń 400, Procesy PHP 500, IOPS 30000

Do testów zawsze wybieramy najpopularniejszy pakiet oferowany przez hosting, w tym przypadku będzie to Hosting SSD NVMe H2. Cena tego pakietu to tylko 156,21 zł rocznie (13,02 zł Brutto miesięcznie). Pakiet idealnie pasuje zarówno do blogów, stron internetowych, jak i sklepów internetowych.

Niższy pakiet również jest bardzo dobry, lecz może nie poradzić sobie ze sklepami internetowymi, które często potrzebują większej przestrzeni dyskowej oraz pamięci RAM. Sklepy internetowe w szczególności w modelu dropshipping’owym systematycznie pobierają produkty oraz aktualizują informację o produktach, do czego potrzeba trochę lepszych parametrów, czyli tego, w czym ten hosting bije wszystkie inne na głowę. Trochę bardziej w tej kwestii rozpiszemy się niżej, w testach wydajnościowych.

Szybkość hostingu – testy wydajnościowe

Jako osoba często zajmująca się „przyśpieszaniem sklepów internetowych” miałem styczność z wieloma hostingami, wiem, z jakimi problemami często zmagają się klienci i postaram się wyjaśnić, dlaczego właśnie firma SeoHost jest dla mnie numerem 1.

Jak przeprowadzamy testy hostingów?

Do testów korzystamy z najpopularniejszego systemu zarządzania treścią w internecie — WordPress. Każdy test przeprowadzamy na tym samym szablonie, nie jest to standardowy szablon WordPress’a. Zamieszczamy treści, zdjęcia i dopiero przechodzimy do testów. Podczas testów skorzystaliśmy z różnych wtyczek wydajnościowych WordPress’a, narzędzi znalezionych w internecie oraz audytów wydajnościowych stron internetowych.

Z jakimi problemami wydajnościowymi często zmagają się użytkownicy?

Często klienci narzekają na słaby wynik w PageSpeed Insights, a nie zawsze winowajcą jest hosting. Agencje tworzące strony internetowe często nie zwracają uwagi na wydajność wykonanego projektu i nawet dobry hosting oraz przeprowadzona optymalizacja różnymi wtyczkami nie poradzą sobie w tej kwestii. W tej sytuacji nie każda strona czy sklep internetowy są do odratowania. Koszty zoptymalizowania szablonu przez programistę mogą przerosnąć koszt wykonania nowego sklepu.

Kolejną przyczyną słabego wyniku w PageSpeed Insights może być strona oparta na pagebuilder’ach. Pagebuilder’y znacznie przyśpieszają proces tworzenie stron, strony można, tworzyć nawet nie zaglądając ani razu do kodu, lecz największą wadą jest właśnie wydajność.

Właściciele sklepów internetowych, które są powiązane z hurtowniami, zazwyczaj zmagają się z problemami importowania oraz aktualizacji produktów. Przy większej ilości produktów potrzeba znacznie więcej dostępnej pamięci RAM, CPU czy jednoczesnych procesów PHP. W tym aspekcie SeoHost wystrzelił daleko przed konkurencję.

Podam jeden ekstremalny przykład mojego klienta, który nie zgadzał się na migrację do firmy SeoHost, a jego sklep docelowo miał zawierać kilkadziesiąt tysięcy produktów z hurtowni. Import produktów trwał kilka dni, sklep co chwilę wyrzucało, a gdzie tu jeszcze aktualizacja cen czy stanów magazynowych? Klient uparł się, że zostaje na swoim hostingu ,więc przeszliśmy na serwer dedykowany (współdzielony nawet najwyższy pakiet był zbyt słaby). W końcu sklep zaczął normalnie funkcjonować, lecz po kilku miesiącach wydając ponad 200 zł/msc klient w końcu zgodził się na migrację do SeoHost, a jego koszty zostały zmniejszone do 297 zł na rok!

1. Audyty wydajnościowe stron internetowych

Ze względu na dużą popularność tych narzędzi pozwoliłem sobie na umieszczenie ich w teście, lecz należy pamiętać, że te narzędzia służą do przeprowadzenia testów optymalizacji stron internetowych, a nie wydajności hostingów! Z tego powodu nie będziemy się rozpisywać pod tymi wynikami testów.

1.1 Wynik testu PageSpeed Insights

recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-pagespeed

1.2 Wynik testu GTmetrix

recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-gtmetrix

2. Wtyczki WordPress sprawdzające wydajność

recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-benchmark-test
recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-benchmark-test2

3. StressTest

Stress test strony internetowej (ang. website stress test) to technika testowania wydajności i skalowalności witryny internetowej w warunkach obciążenia, czyli podczas symulowania dużej liczby użytkowników korzystających z witryny jednocześnie.

Podczas stress testu strony internetowej, specjalne narzędzia wysyłają na nią zapytania z różnymi parametrami, aby sprawdzić, jak witryna zachowa się podczas obciążenia i czy będzie w stanie utrzymać odpowiednią wydajność. Testy te pozwalają na wykrycie i identyfikację potencjalnych problemów z wydajnością, takich jak wolne ładowanie strony, przeciążenia serwera lub problemy z infrastrukturą.

Stress testy są szczególnie ważne dla stron internetowych o dużym ruchu, takich jak sklepy internetowe czy serwisy informacyjne, ponieważ umożliwiają dostosowanie infrastruktury do zmieniających się potrzeb i zapewniają, że witryna działa w sposób niezawodny nawet w warunkach dużego obciążenia.

recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-stresstest

Test można uznać za zaliczony, strona obsłużyła 1000 użytkowników w ciągu 1 minuty ze średnim czasem odpowiedzi serwera 405 ms oraz brakiem błędów.

4. DNS Test

DNS (Domain Name System) jest protokołem internetowym, który tłumaczy nazwy domenowe na numery IP, umożliwiając przeglądanie stron internetowych i korzystanie z innych usług internetowych. W przypadku, gdy serwer DNS działa wolno lub ma problemy z przetwarzaniem zapytań, może to prowadzić do opóźnień w ładowaniu stron internetowych lub nawet do całkowitego braku dostępu do niektórych witryn.

recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-dns-ping

Test wypadł rewelacyjnie w Polsce (od 5 ms do 13 ms) oraz dobrze na terenie Europy (około 30-40 ms).

5. PHP i Bazy Danych

Test hostingu PHP i MySQL pozwala na sprawdzenie wydajności i stabilności hostingu internetowego w zakresie obsługi tych dwóch narzędzi. Test ten może pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów z działaniem hostingu i optymalizacji konfiguracji PHP i MySQL. Testy mogą obejmować m.in. sprawdzanie wydajności bazy danych, prędkości przetwarzania zapytań PHP oraz ogólnej szybkości działania strony internetowej lub aplikacji internetowej.

recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto-benchmark-php-mysql

Wynik na poziomie około 0,5 s (mniej = lepiej) można uznać za bardzo dobry wynik.

Panel zarządzania hostingiem – DirectAdmin oraz panel klienta

Panel zarządzania hostingiem możemy podzielić na panel klienta (finanse i usługi) oraz panel DirectAdmin (panel administracyjny – zarządzanie serwerem).

recenzja-seohost-superszybki-hosting-czy-warto
SeoHost Panel serwera

DirectAdmin to popularny panel administracyjny dla serwerów internetowych, umożliwiający zarządzanie serwerem oraz hostowanymi na nim witrynami internetowymi. Jest to łatwy w obsłudze panel, który oferuje szereg narzędzi do zarządzania stronami internetowymi, bazami danych, kontami użytkowników oraz ustawieniami serwera.

Seohost oferuje bardzo przejrzysty i intuicyjny panel zarządzania hostingiem oparty na panelu DirectAdmin. Początkowo, gdy korzystałem z usług firmy SeoHost bardzo mi tego brakowało, standardowy panel DirectAdmin jest mało przyjemny dla oczu.

SeoHost Panel klienta

Panel klienta nie zacina się, jest przejrzysty, bez zbędnych dodatków, bardzo łatwo można przemieszczać się po panelu SeoHost.

Support SeoHost

Niestety firma SeoHost nie posiada LiveChat’u i kontakt z supportem jest nieco opóźniony. Skontaktować się z Supportem możemy za pomocą formularza kontaktowego na stronie seohost.pl lub po prostu wysyłając mail’a do działu technicznego.

Darmowy Certyfikat SSL Let’s Encrypt

Certyfikat SSL to podstawowy element każdej witryny internetowej, który zapewnia bezpieczne połączenie między przeglądarką internetową a serwerem, na którym znajduje się strona. W obecnych czasach ochrona prywatności i bezpieczeństwo w Internecie są bardzo ważne, dlatego warto zadbać o to, aby Twoja strona była zabezpieczona certyfikatem SSL.

Jednym z popularnych certyfikatów SSL jest certyfikat Let’s Encrypt, który oferowany jest bezpłatnie dla użytkowników. Let’s Encrypt to organizacja non-profit, która zapewnia darmowe certyfikaty SSL dla stron internetowych na całym świecie.

Jak aktywować darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt w SeoHost?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nasza domena posiada włączoną obsługę certyfikatu SSL. W panelu DirectAdmin wystarczy, wejść w zakładkę zarządzaj -> konfiguracja domen. Następnie należy wybrać domenę oraz zaznaczyć checkbox’a „Bezpieczny SSL”.

Teraz już możemy dodać certyfikat SSL do naszej domeny, aby to zrobić, również w panelu DirectAdmin musimy wejść w zarządzaj -> certyfikaty SSL, a następnie wybrać „Get automatic certificate from ACME Provider”.

Kod rabatowy SeoHost -30% oraz darmowa migracja

Firma SeoHost przygotowała specjalny rabat dla naszych czytelników na wszystkie pakiety hostingowe zarówna dla nowych, jak i obecnych klientów Seohost.

Aby uzyskać kod rabatowy, wystarczy kliknąć przycisk „Sprawdź kod rabatowy -30%”.

Dodatkowo firma oferuje darmową migrację do SeoHost od innych usługodawców — nawet do 100 GB danych za darmo (w tym poczta).

Podsumowanie recenzji hostingu SeoHost

Usługi hostingowe firmy SeoHost to naprawdę bardzo solidne produkty, szczególnie dla ludzi którzy cenią sobie wysoką wydajność w niskiej cenie. Firma hostingowa SeoHost ma największe zasoby sprzętowe ze wszystkich firm hostingowych na rynku, które idealnie sprawdzają się pod obciążeniem.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Benek
Benek
6 miesięcy temu

W mojej opinii myślę, że SeoHost zasłużyło na miejsce w topce. Wady są naprawdę mało znaczące. Szkoda, że mało słychać o ulepszeniu/nowej ofercie. Cały czas mamy to samo 🙂