lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla

Recenzja hostingu stron WWW LH.pl 2024. Testy wydajnościowe (bazy danych, procesy php, czas odpowiedzi serwera, sieć, obciążenie) oraz opinia.

Hosting LH.pl to solidny dostawca usług hostingowych, który zdobył uznanie na rynku hostingowym. Firma oferuje pełen zakres usług związanych z serwerami www, rejestracją domen oraz certyfikatami SSL. Ich oferta obejmuje różne rodzaje hostingu, w tym współdzielony oraz VPS (Virtual Private Server), co pozwala dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb klientów.

Jednym z atutów LH.pl jest także możliwość zakupu i rejestracji domen, w tym również transfer istniejących domen. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników, firma dostarcza certyfikaty SSL, które umożliwiają szyfrowanie przesyłanych danych na stronach internetowych.

Dla bardziej zaawansowanych klientów, LH.pl proponuje rozwiązania oparte na chmurze (Cloud Server), co zapewnia elastyczność w zarządzaniu zasobami i skalowalność serwera. Ponadto, platformy CMS, takie jak WordPress, WooCommerce i PrestaShop, działają sprawnie na serwerach tego dostawcy, ułatwiając tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi oraz sklepami online.

LH.pl kładzie duży nacisk na wsparcie techniczne, które jest dostępne dla klientów w razie pytań lub problemów. Firma regularnie proponuje także atrakcyjne promocje, co może stanowić dodatkowy atut dla nowych klientów. W sumie, LH.pl to niezawodny i ceniony partner w dziedzinie hostingowych rozwiązań internetowych.

Cechy hostingu LH.pl NVMe:

Transfer bez limitów
Pojemność: od 5 do 100 GB na szybkich dyskach SSD NVME
CPU: od 100% do 200% rdzenia procesora
RAM: od 1 GB do 4 GB pamięci
Jednoczesne procesy PHP: od 10 do 40
Kopie zapasowe co 24h (do 30 dni)
lh-pl-oferta

Parametry pakietów Hostingu LH.pl dla poszczególnych usług SSD NVMe:

  • Orange: CPU 50%, RAM 1GB
  • Kiwi: CPU 100%, RAM 2GB
  • Mango: CPU 150%, RAM 3GB
  • Apple: CPU 200%, RAM 4GB

Do testów zawsze wybieramy najpopularniejszy pakiet oferowany przez hosting, w tym przypadku będzie to Hosting Kiwi. Cena tego pakietu wynosi 306.27 zł rocznie (25,52 zł Brutto miesięcznie). Pakiet idealnie pasuje do blogów oraz stron internetowych. Dla sklepu internetowego polecałbym wyższy pakiet.

Najniższy pakiet jest bardziej zalecany przy małych blogach/stronach internetowych. Sklepy internetowe w szczególności w modelu dropshipping’owym systematycznie pobierają produkty oraz aktualizują informację o produktach, do czego potrzeba trochę lepszych parametrów. Trochę bardziej w tej kwestii rozpiszemy się niżej, w testach wydajnościowych.

Szybkość hostingu – testy wydajnościowe

Jako osoba często zajmująca się optymalizacją sklepów internetowych miałem styczność z wieloma hostingami, wiem z jakimi problemami często zmagają się klienci oraz czego oczekują. Do przeprowadzenia testów wybrałem pakiet Kiwi.

Jak przeprowadzamy testy hostingów?

Do testów korzystamy z najpopularniejszego systemu zarządzania treścią w internecie — WordPress. Każdy test przeprowadzamy na tym samym szablonie, nie jest to standardowy szablon WordPress’a. Zamieszczamy treści, zdjęcia i dopiero przechodzimy do testów. Podczas testów skorzystaliśmy z różnych wtyczek wydajnościowych WordPress’a, narzędzi znalezionych w internecie oraz audytów wydajnościowych stron internetowych.

Z jakimi problemami wydajnościowymi często zmagają się użytkownicy?

Często klienci narzekają na słaby wynik w PageSpeed Insights, a nie zawsze winowajcą jest hosting. Agencje tworzące strony internetowe często nie zwracają uwagi na wydajność wykonanego projektu i nawet dobry hosting oraz przeprowadzona optymalizacja różnymi wtyczkami nie poradzą sobie w tej kwestii. W tej sytuacji nie każda strona czy sklep internetowy są do odratowania. Koszty zoptymalizowania szablonu przez programistę mogą przerosnąć koszt wykonania nowego sklepu.

Kolejną przyczyną słabego wyniku w PageSpeed Insights może być strona oparta na pagebuilder’ach. Pagebuilder’y znacznie przyśpieszają proces tworzenie stron, strony można tworzyć nie zaglądając ani razu do kodu, lecz największą wadą jest właśnie wydajność.

Właściciele sklepów internetowych, które są powiązane z hurtowniami zazwyczaj zmagają się z problemami importowania oraz aktualizacji produktów. Przy większej ilości produktów potrzeba znacznie więcej dostępnej pamięci RAM, CPU czy jednoczesnych procesów PHP.  W tym wypadku odpadają nam pakiety Orange oraz Kiwi, a najbardziej bym celował w Apple.

1. Audyty wydajnościowe stron internetowych

Ze względu na dużą popularność tych narzędzi pozwoliłem sobie na umieszczenie ich w teście, lecz należy pamiętać, że te narzędzia służą do przeprowadzenia testów optymalizacji stron internetowych, a nie wydajności hostingów! Z tego powodu nie będziemy się rozpisywać pod tymi wynikami testów.

1.1 Wynik testu PageSpeed Insights

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-pagespeed

1.2 Wynik testu GTmetrix

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-gtmetrix

2. Wtyczki WordPress sprawdzające wydajność

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-benchmark-test
lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-benchmark-test2

3. StressTest

Stress test strony internetowej (ang. website stress test) to technika testowania wydajności i skalowalności witryny internetowej w warunkach obciążenia, czyli podczas symulowania dużej liczby użytkowników korzystających z witryny jednocześnie.

Podczas stress testu strony internetowej, specjalne narzędzia wysyłają na nią zapytania z różnymi parametrami, aby sprawdzić, jak witryna zachowa się podczas obciążenia i czy będzie w stanie utrzymać odpowiednią wydajność. Testy te pozwalają na wykrycie i identyfikację potencjalnych problemów z wydajnością, takich jak wolne ładowanie strony, przeciążenia serwera lub problemy z infrastrukturą.

Stress testy są szczególnie ważne dla stron internetowych o dużym ruchu, takich jak sklepy internetowe czy serwisy informacyjne, ponieważ umożliwiają dostosowanie infrastruktury do zmieniających się potrzeb i zapewniają, że witryna działa w sposób niezawodny nawet w warunkach dużego obciążenia.

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-stresstest

Niesty pomimo błyskawicznego czasu wczytywania strony hosting nie radzi sobie przy większej ilości użytkowników. Serwer cały czas spowalniał by przy ilości 200 użytkowników całkowicie przestał obsługiwać klientów.

4. DNS Test

DNS (Domain Name System) jest protokołem internetowym, który tłumaczy nazwy domenowe na numery IP, umożliwiając przeglądanie stron internetowych i korzystanie z innych usług internetowych. W przypadku, gdy serwer DNS działa wolno lub ma problemy z przetwarzaniem zapytań, może to prowadzić do opóźnień w ładowaniu stron internetowych lub nawet do całkowitego braku dostępu do niektórych witryn.

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-dns-ping

Test wypadł rewelacyjnie w Polsce (do 5 ms) oraz bardzo dobrze na terenie Europy (około 25-35 ms).

5. PHP i Bazy Danych

Test hostingu PHP i MySQL pozwala na sprawdzenie wydajności i stabilności hostingu internetowego w zakresie obsługi tych dwóch narzędzi. Test ten może pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów z działaniem hostingu i optymalizacji konfiguracji PHP i MySQL. Testy mogą obejmować m.in. sprawdzanie wydajności bazy danych, prędkości przetwarzania zapytań PHP oraz ogólnej szybkości działania strony internetowej lub aplikacji internetowej.

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-benchmark-php-mysql

Wynik na poziomie około 0,1 s (mniej = lepiej) można uznać za bardzo dobry wynik.

Panel zarządzania hostingiem – DirectAdmin oraz panel klienta

Panel zarządzania hostingiem możemy podzielić na panel klienta (finanse i usługi) oraz panel DirectAdmin (panel administracyjny – zarządzanie serwerem). W tym przypadku zarówno panel klienta jak i direct admin zostały połączone w jeden panel. Możemy również nadać innemu użytkownikowi uprawnienia do danego serwera.

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-panel

DirectAdmin to popularny panel administracyjny dla serwerów internetowych, umożliwiający zarządzanie serwerem oraz hostowanymi na nim witrynami internetowymi. Jest to łatwy w obsłudze panel, który oferuje szereg narzędzi do zarządzania stronami internetowymi, bazami danych, kontami użytkowników oraz ustawieniami serwera.

lh-pl-hosting-z-predkoscia-swiatla-directadmin

Panel klienta nie zacina się, jest przejrzysty, bez zbędnych dodatków, bardzo łatwo można przemieszczać się po panelu LH.pl.

Support LH.pl

Dużym atutem jest LiveChat, który pozwala na swobodną rozmowę w błyskawicznym czasie, ale niestety dostępny jest tylko w godzinach pracy biura. Oprócz LiveChat’u możemy skontaktować się z Supportem za pomocą formularza kontaktowego na stronie lh.pl lub dzwoniąc na infolinie.

Darmowy Certyfikat SSL Let’s Encrypt

Certyfikat SSL to podstawowy element każdej witryny internetowej, który zapewnia bezpieczne połączenie między przeglądarką internetową a serwerem, na którym znajduje się strona. W obecnych czasach ochrona prywatności i bezpieczeństwo w Internecie są bardzo ważne, dlatego warto zadbać o to, aby Twoja strona była zabezpieczona certyfikatem SSL.

Jednym z popularnych certyfikatów SSL jest certyfikat Let’s Encrypt, który oferowany jest bezpłatnie dla użytkowników. Let’s Encrypt to organizacja non-profit, która zapewnia darmowe certyfikaty SSL dla stron internetowych na całym świecie.

Jak aktywować darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt w LH.pl?

Zaloguj się do panelu administratora -> kliknij „Strony WWW” w dziale „Serwery” -> wybierz stronę, która cię interesuje, następnie kliknij “opcje” -> “Włącz SSL” i gotowe!

Kod rabatowy LH.pl -20% oraz darmowa migracja

Firma LH.pl przygotowała specjalny rabat dla naszych czytelników na wszystkie pakiety hostingowe dla nowych klientów LH.pl.

Aby uzyskać kod rabatowy, wystarczy kliknąć przycisk „Sprawdź kod rabatowy -20%”.

Dodatkowo firma oferuje darmową migrację do LH.pl od innych usługodawców.

Podsumowanie recenzji hostingu LH.pl

Usługi hostingowe firmy LH.pl to naprawdę bardzo dobre produkty, szczególnie dla ludzi, którzy cenią sobie bardzo szybkie serwery. Testy wydajnościowe wypadły naprawdę dobrze, jedynym minusem tutaj jest praca podczas obciążenia serwera (duża liczba użytkowników), ale przy tak wydajnych serwerach na pewno można polecić usługę!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy i opinii
Inline Feedbacks
View all comments